Gyerekek a gyerekért, avagy adni jó!

 

Iskolánk énekkara Semjénné Menus Gabriella tanárnő vezetésével a tanévben jótékonysági koncertsorozatot tartott a kárpátaljai Nagyszőlősi Szent József bölcsőde és óvoda javára. Az eredetileg vállalt ötszázezer forint támogatás helyett – a nagylelkű adományozóknak hála – majdnem háromszor annyit, 1,3 millió forintot sikerült összegyűjteniük az óvoda berendezésére.

 

Hogyan kerültetek Nagyszőlősre, honnan jött az ötlet a jótékonykodáshoz?

A gimnáziumi kórusban nagy igény van rá, hogy a heti egy próbánál több időt töltsünk együtt és még inkább egy közösséggé kovácsolódjunk, így “csapatépítésként” látogattunk el októberben a kárpátaljai Nagyszőlősre, ahol a helyi ferences testvérek láttak minket vendégül. A négy napos utazás alatt énekeltünk a vasárnapi szentmisén és az éppen átadásra kerülő ravatalozó felavatásán. 

Magyar Gergely atya, a kárpátaljai ferences misszió vezetője és a helyi kárpátaljai magyar testvéreink sokat meséltek nekünk az ottani magyarság nehéz helyzetéről és mi magunk is megtapasztalhattuk a mélyszegénységet, amelyben a legtöbb magyar család él. A ferences rend és a Magyar Állam támogatásával a közelmúltban kibővült és megújult a magyar nyelvű bölcsőde és óvoda, ami a magyar nyelv tanulását is fókuszba helyezi. Ez rendkívül fontos, hiszen a jelenleg is hatályban lévő nyelvtörvény értelmében a gyerekek csak az alsó tagozat végéig tanulhatnak magyar nyelven. 

Az óvoda berendezésére viszont már nem maradt keretük – innen jött az ötlet, hogy talán mi is, mint kórus hozzá tudnánk járulni az építkezéshez. Egy kórus pedig azzal tud segíteni, ha énekel és így találtuk ki a jótékonysági koncertsorozatot, ahol a közönség nagylelkűségének köszönhetően az eredetileg vállalt ötszázezer forint helyett majdnem másfél milliót sikerült összegyűjtenünk az óvoda számára. A jótékonysági akcióhoz csatlakozott iskolánk is, például az év végi énekesiskolai kórusok koncertjével. Ezúton is hálásan köszönjük mindenkinek, aki eljött, meghallgatott minket és segített!

Lesz-e folytatás?

Igen, két szempontból is. Egyrészt, őszre már megszerveztük a következő énekkaros látogatást Nagyszőlősre, ahol hosszabb időt is együtt tölthetünk majd az ovisokkal. A gyerekeknek lesz lehetőségük megismerni egymást, közösen játszani és énekelni, énekeket tanítani. 

Másfelől pedig a jótékonysági koncertsorozatnak is lesz folytatása: már megvan az az intézmény, akiknek a javára a jövő évi gyűjtést meghirdetjük. De erről majd jövőre… 

Volt-e már hasonló tapasztalatotok az énekkarral a jótékonykodás terén?

Igen, voltunk már többször is Erdélyben, ahol árvaházakban szálltunk meg. Egészen elképesztő élmény volt látni, hogy az énekkarosok milyen változáson mennek át néhány nap alatt is a gyerekekkel való foglalkozás és időtöltés közben. Azt gondolom valamit ilyenkor megértenek abból, hogy mit jelent az egymásra való odafigyelés, a testvériesség, az összetartozás és a keresztény szeretet. Ez a nagyon erőteljes élmény később talán a saját életüket is formálja majd. Hasonló tapasztalat volt számunkra ebbe a koncertsorozatba fektetett idő és energia is.

Weboldalunk sütiket (cookie) szeretne használni működése folyamán, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek. A sütik automatikusan tiltva maradnak amíg Ön el nem fogadja ezt az üzenetet! Bővebb információkat erről Adatkezelési tájékoztatónkban olvashat.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close