Ferences iskolaként minden október 4-én Szent Ferenc tranzitusára emlékezünk.
Az alsósok Szent Ferenc életével ismerkedtek játékos formában.
A felsősök ferences helyszíneket, vagy elesettekkel foglalkozó missziókat látogattak meg (Országúti Ferences Templom, Kájoni Ház, Szeged, “Csak egyet” hajléktalanmisszió, Baptista Szeretetszolgálat, Szent Ferenc Leányai kórház, Vakok Gyermekotthona, hajléktalanszálló).
A gimnazisták a börtönmisszióval ismerkedtek.
Először találkozhattak egy családdal, akik egy életfogytiglanra ítélt fegyenccel leveleznek. Majd Boros Lajos, a Rácsok mögött szabadon c. könyv szerzője mesélte el, hogyan tért meg a börtönben.
Köszönjük Csobánné Rákóczy Sarolta tanárnő szervezését!