A szokásos tanév végi hajrá után belevetettük magunkat a tudomány izgalmas világába, egy változatos és élményekkel teli napot töltöttünk el, tele kísérletekkel, előadásokkal és felfedezésekkel.

Gimnazista diákjaink közül többen a paksi Atomerőműbe látogattak, míg a többiek az iskola aulájában dr. Róka András kémiai kísérleteinek voltak szemtanúi. Utána egy kis csoport a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán három laborban folyó munkákkal ismerkedhetett meg.

Az iskolában maradó diáksereg hat helyszínen különböző kísérleteket végeztek.

  • Móka szoba: Egyszerű, de nagyszerű kísérletek.
  • Átjáró: A természettudományok és a művészetek között. Tudományos témájú alkotások lehetőseég.
  • Pörgés, forgás: pörgős kísérletek, valamint kísérletek rezgésekkel, hullámokkal.
  • Jól látom?: optikai kísérletek és illúziók otthona.
  • Rázós szín-darabok: no comment.
  • Balaton titkai.

 

Az aulába újabb vendég érkezett, dr. Partl Alexandra Petra mesélt nekünk Kapu Tibor küldetéséről, az előadása után egy 35 fős csoport elindult a Millenáris Parkba a Huniverzum, magyarok a világűrben kiállításra.

A napot egy fergeteges Kahoot vetélkedővel zártuk az aulában!

Összességében egy vidám nappal zártuk a mögöttünk hagyott tanévet! Reméljük, mindenki jól érezte magát és sok új dolgot tanult.

Weboldalunk sütiket (cookie) szeretne használni működése folyamán, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek. A sütik automatikusan tiltva maradnak amíg Ön el nem fogadja ezt az üzenetet! Bővebb információkat erről Adatkezelési tájékoztatónkban olvashat.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close