Gyakran rohanunk, próbálunk mindent megoldani, de megálltunk-e mostanában feltenni magunknak az őszinte kérdést: 
Lehet, hogy nem testi betegségről van szó. Lehet, hogy egy régi sebről, egy megromlott kapcsolatról vagy a belső békénk hiányáról. A nagyböjti út 27. napján ez a kérdés arra hív, hogy ne fojtsuk el a fájdalmat, hanem nézzünk szembe vele.
És mi a válasz? Egy szelíd, de határozott ígéret: Menj csak! Fiad él. (Jn 4,50). Ez az üzenet nekünk is szól: ne aggódj tovább, bízd rá a legnehezebbeket arra, aki távolról is képes gyógyítani.