Néha hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a semlegesség biztonságos zóna, de az élet fontos kérdéseiben nincs középút.
„Aki nincs velem, az ellenem van, és aki nem velem gyűjt, az tékozol.” (Lk 11,23)
Ez a mondat arra világít rá, hogy minden döntésünk, minden szavunk és tettünk vagy építi a közösséget és a jót, vagy – ha passzívak maradunk – észrevétlenül, de rombolja azt. Nem lehet kicsit elköteleződni a jó mellett.

Jó ha felidézzük, hogy a szeretet nem egy elvont fogalom, hanem a mindennapok gyakorlata.
Mai kihívás: gondold végig, hogy melyik volt ma az a pillanat, amikor aktívan gyűjtöttél? Amikor a szeretet törvénye szerint döntöttél a közöny helyett, a tetteiddel építetted az osztályközösséged?