Názáretben jól ismerték Jézust. Ott nőtt fel, látták játszani, dolgozni. És pont ez volt a baj: azt hitték, már mindent tudnak róla. Amikor valami újat, valami istenit mutatott, a skatulya bezárult. „Csak az ács fia, semmi több.”
Hányszor követjük el mi is ugyanezt a hibát? Beskatulyázzuk a szeretteinket. Leírjuk magunkat a múltunk miatt. Azt hisszük, már ismerjük Istent, és nem érhet minket meglepetés.
Ki neked Jézus? Csak egy történelmi alak? Egy távoli tanító? Vagy engeded neki, hogy ma is meglepjen, és áttörje azokat a kereteket, amik közé a fejedben szorítottad?
Ma próbáljunk meg előítéletek nélkül tekinteni a környezetünkre és Istenre. Mert a csoda sokszor ott van a megszokott mögött.