Nemrég egy igazán különleges közösségi szolgálatos alkalmon vettünk részt. Egy rövidfilmet néztünk meg a generációs különbségekről, majd egy online beszélgetés következett a Gondviselés Házában összegyűlt idősekkel. Meglepett, hogy milyen sok szépkorút érdekel a véleményünk, és hogy mit gondolunk a világról.
Később megtudtam, hogy az idősek közül sokan nem érezték komfortosan magukat az online kapcsolódás miatt, mert sokkal jobban szeretnek személyesen találkozni és beszélgetni. Nekünk ez nem okozott gondot, hiszen a mindennapjaink része az online kommunikáció. Érdekes volt rájönni, hogy ami nekünk természetes, az a nagyszüleink nemzedékének nehézséget okoz. Én mégis úgy gondolom, ez a közös élmény segített közelebb hozni a generációkat még a monitorokon keresztül is.
Hálás szívvel köszönjük a beszélgetést!
Szöveg: Somos Helka 10.a, SK.
Fotó: Dezső Benedek 10.b