Kedves Diákok!
Ahogy minden évben, úgy az idén is lesz népdalverseny.
De a vírus-helyzetre való tekintettel nem tarthatjuk meg személyes jelenlét mellett, ezért a Classroom-on keresztül van mód a versenyen való részvételre.
A folyamat a következő:
- amennyiben részt szeretnél venni a versenyen, úgy a saját „@szentangela.hu”-s e-mail címedre bejelentkezve kattints rá az alábbi kódra, https://classroom.google.com/c/MjA0NzU5NzUzMDA4?cjc=74f5ted, amellyel tagja leszel a „NÉPDALVERSENY” csapatnak. Ide fogod tudni feltölteni a felvételedet
- válaszd ki a népdalaidat!
- ALSÓSOKNAK: 3 választott kedvenc magyar népdal – amit otthon, az iskolában, néptáncon, cserkészeten, … tanultál.
- FELSŐ és GIMNÁZIUM: 1 magyar népdalcsokor (3-4 népdal; max.3-4 perc), ami vagy egy tájegységről való vagy egy témakört ölel fel (pl. betyárnóták, ivónóták, szerelmes dalok, …)
- öltözz fel népviseletbe vagy ünneplő ruhába
- készíts egy videó felvételt (telefonnal is jó), ahol megszakítás nélkül énekeled végig a választott dalokat
- A legjobban sikerült felvételt küldd el legkésőbb november 30. (hétfő) éjfélig
Akik esetleg ketten vagy csapatban szeretnének indulni, arra az egészségügyi szabályok figyelembe vételével van lehetőség:
- egy családból legyenek vagy
- egy osztályba járjanak
Az egy osztályba járók elkészíthetik felvételüket az iskola egy üres termében valamelyik délután, sőt ha a felvételben segítséget szeretnének kérni, a média szakkörösöket keressék (vagy Isztl Melánia Tanárnőt) és biztosan kapnak is segítséget!
A NEVEZÉSI LAPOKAT a szokott módon készítsétek el és vagy személyesen adjátok le tanáraitoknak, vagy (főleg a gimnazisták) a felvétellel együtt ezt is töltsék fel a Classroomba! A legszebbek – ahogy eddig is – külön jutalomban részesülnek!
Szintén külön jutalomban részesül az az osztály, ahonnan a legtöbben indulnak J
A felkészüléshez, dalok válogatásához bátran kérjetek tanácsot énektanáraitoktól!
Jó felkészülést és örömteli éneklést kívánunk Mindenkinek!
Kinga néni, Gabi néni, Laci bácsi