A jótékonysági koncert 1,5 millió forintot gyűjtött össze!
2021. tavaszára az Énekesiskola nagyszabású hangversenyre készült, melynek alapgondolata volt a tisztelgés, emlékezés a járványban megholtak iránt és Isten dicsőítése az életért, gyógyulásokért. Mint annyi minden mást is, a covid-helyzet miatt ezt a koncertet kétszer is el kellett halasztanunk. Ettől függetlenül tavaly az online oktatás alatt is dolgoztunk és egy hatalmas, nehéz koncertanyagot tanultunk meg, nehéz körülmények között. Így aztán egy teljes év és nyári tábori készülés után végre novemberben megtarthattuk a hangversenyt, mely nem csak teltház előtt, hanem a Budai Szent Imre ciszterci templom csatornáján keresztül online élő egyenesben is hallható, látható volt. Jótékonysági hangversenyünk teljes bevételét
a Covid árvák javára ajánlotta fel iskolánk. Hercegh Anita asszony, a Köztársasági elnök úr felesége, a covid-árvák megsegítésére létrehozott Regőczy Alapítvány alapítója személyes részvételével is megtisztelte jótélkonysági hangversenyünket. Nem várt, hatalmas összeget, másfél millió forintot tudtunk átutalni az Alapítvány részére. Ezúton is köszönetünket fejezzük ki a bőkezű adakozóknak! Büszkeséggel tölt el minket Anita asszony köszönőlevele is! Váratlan öröm volt, amikor megtudtuk, hogy idén a Jónak lenni jó műsorfolyam kedvezményezettjei is ők, a covid-árvák lesznek. Több tévécsatorna is érdeklődött a produkciónk iránt, riportokat készítettek és felvették a műsort. A hangversenyről CD felvétel is készült.
Iskolánk énekes iskolai kórusa, gimnáziumi kórusunk, öregdiák kórusunk, az erre a hangversenyre alakult szülői kórus, szólisták, zenekar, tehát 7 évestől – a legfiatalabbak másodikosok – felnőtt korosztályig nagyjából 250 énekes vett részt ebben a nagyszabású produkcióban.

Weboldalunk sütiket (cookie) szeretne használni működése folyamán, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek. A sütik automatikusan tiltva maradnak amíg Ön el nem fogadja ezt az üzenetet! Bővebb információkat erről Adatkezelési tájékoztatónkban olvashat.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close