A KÓTA népzenei tagozatának versenyfelhívására indultunk az Aranypacsirta országos megmérettetésen. A térségi (első) fordulóban minden indulónk dicséretes, Lőrincz Ákos a kimagasló kiváló fokozatot érte el, ezzel továbbjutottunk az országos fordulóba, ahol az elérhető fokozatok: Bronz, Ezüst, Arany, Aranypacsirta – közül minden énekesünk ezüst, vagy arany fokozatig jutott. Ez a rangos népzenei verseny elsősorban a népzenei iskolák növendékeit célozza, így külön érdem volt, hogy általános iskola létünkre ilyen sokan értek el rangos helyezést. A KÓTA honlapjára is sok fénykép felkerült rólunk és két versenynapon is rengetegszer elhangzott az iskolánk neve, ahol lehetőség volt egy kicsit az iskolát magát is bemutatni, reklámozni.

3.a osztályból Berényi Melissza, Lakatos Erzsébet és Csáky Franciska EZÜST
4.o. Cseke Bodza -ARANY
4,o (lánycsoport) Kankalin énekegyüttes EZÜST
6.o Lőrincz Viola ARANY
6.o Klagyivik Júlia – Kövesi Petra EZÜST
8.o Lőrincz Ákos ARANY
8.O (lánycsoport) Gyöngybokréta énekegyüttes ARANY

A felkészítő tanárok munkáját is díjazta a zsűri. Iskolánk ének tanára, Sirákné Kemény Kinga érdemelte ki ezt a megtiszteltetést.

www.kota.hu oldalon további részletek olvashatók még.

Nagy büszkeséggel gratulálunk Kinga néninek és növendékeinek!

Fotók ezen a linken érhetők el:

Fotók

Weboldalunk sütiket (cookie) szeretne használni működése folyamán, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek. A sütik automatikusan tiltva maradnak amíg Ön el nem fogadja ezt az üzenetet! Bővebb információkat erről Adatkezelési tájékoztatónkban olvashat.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close